top of page

Working in the Metaverse

公開·71 メンバー

[[ГЛЕДАЈТЕ-]===] Во живо Молдавија до 21 години Македонија до 21 години гледајте 17 октомври 2023


Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ја совлада вечерва Шведска на гостински терен со 1-0 и со победа ги почна квалификациите за пласман на ...


Стојаноски: Економскиот тим на Владата да си поднесе оставка, за 7 години немаат ниту еден капитален проект, а граѓаните едвај преживуваат„Економијата е онаа платформа на која граѓаните гледаат дали нивниот квалитет на живот е подобар, полош и тоа врз основа на нивната економска состојба ги носат и другите сериозни животни одлуки. Капиталните инвестиции во секој еден Буџет се оние средства кои се одвојуваат за капитални проекти, односно за нови училишта, болници, автопати, патишта, експресни патишта и сето она коешто е како објект, а којшто треба да го зголеми квалитетот на животот на граѓаните“, истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски на денешната Дебата за Македонија – Економски политики за достоинствен живот и ЕУ интеграција во Неготино во рамки на акцијата „Важно е! Од тебе зависта промените! “. На 9-ти месец, заклучно да го земеме и 10 ти месец да го земеме како што сега сме во моментов нема реализација поголема од 55-56% на таа сума и сега невозможно е од 10-ти до 12-ти месец да се реализираат овие средства кои се останати и што се случува? Наместо да изградиме ние тоа некој голем проект кој ќе остане за граѓаните, тие средства се прави одредена злоупотреба преку тоа што се префрлаат кон ЕЛЕМ, Пошти, Македонски железници за да може тие претпријатија да бидат ликвидни, е сега замислете од 2021-та година заклучно со денешниов датум 380 милиони евра се префрлени кон ЕЛЕМ за набавка на електрична енергија и за исплаќање на плати нешто што додека Гордана Димитриеска Кочоска беше во тоа претпријатие или гордо можам да кажам додека ВМРО-ДПМНЕ управуваше со институциите таа компанија беше една од најдобро ликвидните и беше една од најпрофитабилните државни институции. A1 WebTV Live Гледајте A1 WebTV онлајн - македонски ТВ канали во живо A1 Xplore TV GO е нова апликација која Ви овозможува да гледате до 80 домашни и странски ТВ канали ... Понатаму може да видите дека тие средства секогаш се крадат или се пренаменуваат во средства кон македонската банка за развој, па се даваат брзи кредити за стопанството и на тој начин се крева процентот на реализација на капиталните проекти“, рече Стојаноски. Тој истакна дека треба да се погледне и тоа што изградила власта како капитални проекти. [[[СТРИМИНГ==]*]] ВО ЖИВО: Македонија до 21 Холандија 11.9.2023 — [СТРИМИНГ==]*]] ВО ЖИВО: Македонија до 21 Холандија до 21 12 септември 2023 24.3.2016 — Македонските фудбалери до 21 година тргнаа по ... Тој посочи дека власта на СДСМ и ДУИ изминатите 7 години не заковала ниту една шајка. „Апсолутно се согласувам со квалификацијата дека една шајка не заковаа, бидејќи ова може најмногу да се види преку оној мерлив критериум дали во изминатите 7 години додека ДУИ и СДСМ се на власт можете да се сетите на некаков голем проект, дали тоа е нов изграден клинички центар, можеби нов стадион, нова сала, некое ново игралиште, ново започнат нов автопат, експресен пат, магистрален пат, за тоа колку локални патишта се изградиле итн., а замислете се потрошија преку 22-23 милијарди евра ако ги соберете сите оние средства кои биле планирани за оваа намена“, рече Стојаноски. У21:Македонските фудбалери со триумф над Шведска Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ја совлада вечерва Шведска на гостински терен со 1-0 и со победа ги почна квалификациите за пласман на ... Такви беа зградите на ФИНКИ и ФФК, таква беше ситуацијата и со клиничкиот центар во Скопје. Се сеќавате дека тогаш за 170-тина милиони евра требаше да отпочне изградбата на нов наместо на тоа што го предвиде Венко Филипче и овие кои се економистиве во владава за половина милијарда евра за кој нормално ние не дадовме дозвола да се изгради затоа што ќе беше нова плачка на векот како што сега е оваа со Коридориве на Артан Груби. Се сеќавате на автопатите Миладиновци – Штип каде не можеа да го завршат безмалку една година или Демир Капија – Смоквица каде само чочек удрија и единствено нешто што направија е што го прекрстија автопатот „Пријателство“„, истакна Стојаноски. Стојаноски рече дека она што ќе остане како наследство од СДСМ е тоа што државата и граѓаните ќе плаќаат пенали за нереализираните капитални проекти. „Од она кое треба да се нотира и што ќе остане како наследство на СДСМ е тоа што сите ние тука ќе платиме пенали за нереализирани капитални инвестиции покрај тоа што се обезбедени средства и изработени се проекти и само требаше да ги продолжат. ((ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО##)) Вардар Силекс пренос 23/08/ 22.8.2023 — TNT Sports is your source for the latest Prva MFL match updates. Get the full recap of FK Vardar - FK Sileks, complete with stats and highlights ... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Ривали ќе ни бидат селекциите на Црна Гора и Турција. На Медитеранските игри Македонските репрезентативци до 18 години со пораз од Шпанија со 14-21 (7-8 ... Македонската репрезентација У-21 ги дозна противниците 2.2.2023 — Македонската фудбалска репрезентација до 21 година за противници во Ц-групата ќе ги има селекциите на Холандија, Шведска, Грузија, Молдавија ... Swiss Safe Sport Group 11.9.2023 — Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте во живо 11 октомври 2023 Гледај до 21 година во Полска во 2017 година. до 19 М. Започнува квалификацискиот турнир до 17 години Македонската репрезентација до 17 години денеска во 15:00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ го започнува квалификацискиот турнир за пласман во ... Украина Македонија натпревар во живо 14.10.2023 пред 3 дена — Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023 пред 1 час — Репрезентација до 21 година: Македонија - Украина во Со почеток во 16.00 ...


グループについて

メタバースを利用したビジネス環境整備に関して、実験やコラボレーションを通じてプロジェクトとして推進していきます。

メンバー

bottom of page