top of page

Working in the Metaverse

公開·71 メンバー

Bullgaria U21 Kosova U21 transmetim i drejtpërdrejtë 17 tetor 2023


Qytetarët shqiptarë të pajisur me lejeqëndrimi bullgare mund të hyjnë në Bullgari edhe pa përgjigjen negative të testit PCR, por do t'i nënshtrohen karantinës ...


Kosovo U21 - Bulgaria U21, Nov 17, 2023 - UEFA European Under-21 Championship Qualifying - Match sheetFacts & figures compared Kosovo U21 Bulgaria U21 Total market value €5. 29m €6. 46m ø-Market value €176k €269k ø-Age 20. 8 20. 3 Foreigners 23 2 Current coach Age: 56 Years Appointed: Jul 27, 2022 Contract expires: - Success rate as coach: 1. 35 PPM Age: 47 Years Appointed: Dec 20, 2018 Success rate as coach: 1. 26 PPM Most valuable player Name: Andi Hoti Date of birth: Mar 2, 2003 Place of birth: Uster Age: 20 Height: 1, 91 m Foot: right Market value: €800k Current club: 1. Sport 6 orë më parë — Slloveni U21 – Austri U21 gjykohet nga gjyqtarët kosovarë · Postuar 14:58 / 16.10 Gjyqtarë nga Kosova në ndeshjen Shqipëri - Bullgari · Postuar 20:45 / 15.10 ... ), anëtarët e delegacioneve të tyre, diplomatët, personeli tekniko-administrativ, personeli ushtarak, oficerët e sigurisë dhe rendit publik, punonjësit humanitar në kryerjen e detyrave të tyre si dhe familjarët e zyrtarëve të mësipërm; Personat, që udhëtojnë për qëllime humanitare në përputhje me nenin 1, pika 16 e ligjit “Për të huajt” në Bullgari; Përfaqësuesit tregtar dhe investitorët ekonomikë si dhe personat, që lidhen drejtpërdrejtë me ndërtimin, mirëmbajtjen, operimin dhe sigurimin e sigurisë së infrastrukturës strategjike të Bullgarisë, Zbatimin e projekteve të çertifikuara sipas Aktit të Nxitjes së Investimeve, analizave nga projektet e investitorëve të mundshëm dhe aktiviteteve të tjera të rëndësishme për ekonominë e vendit, vërtetuar nga një letër e Ministrisë së Ekonomisë ose një tjetër Ministrie përgjegjëse për veprimtarinë përkatëse si dhe personat e përfshirë në ndërtimin e anijeve dhe riparimin e tyre si dhe anëtarët e familjeve të tyre. Qytetarët shqiptarë të pajisur me lejeqëndrimi bullgare mund të hyjnë në Bullgari edhe pa përgjigjen negative të testit PCR, por do t’i nënshtrohen karantinës së detyrueshme 10 ditore. Mund të hyjnë në territorin e Bullgarisë duke paraqitur përgjigjen negative të testit PCR: Shtetasit bullgarë, shtetasit e shteteve të BE-së, Britanisë së Madhe, Irlandës së Veriut, vendeve të zonës Shengen duke përfshirë Republikën e San Marinos, Principatën e Andorrës, Principatën e Monakos dhe shtetin e Vatikanit, anëtarët e familjeve të tyre, ku përfshihen edhe personat, që janë në një bashkëjetesë reale si dhe qytetarët e Australisë, Kanadasë, Gjeorgjisë, Japonisë, Zelandës së Re, Republikës së Ruandës, Republikës së Koresë, Mbretërisë së Tajlandës, Republikës së Tunizisë, Republika së Uruguait, Emirateve të Bashkuara Arabe, Ukrainës, Republikës së Maqedonisë së Veriut, Republikës së Serbisë, Republikës së Shqipërisë, Kosovës, Bosnjë dhe Hercegovinës, Malit të Zi, Republikës së Moldavisë, Izraelit, Kuvajtit, Republikës së Bjellorusisë dhe Republikës së Turqisë; personat me lejeqëndrimi të përhershëm ose afatgjatë në territorin e Bullgarisë dhe anëtarët e familjes; personat e pajisur me vizë “D” si dhe personat me lejeqëndrimi të një vendi anëtar të BE-së, Mbretërisë së Bashkuar, Irlandës së Veriut ose një vendi të zonës Shengen duke përfshirë Republikën e San Marinos, Principatën e Andorrës, Principatën e Monakos dhe shtetin e Vatikanit dhe anëtarët e familjes së tyre; Profesionistët dhe studiuesit mjekësorë si dhe punonjësit socialë, kur qëllimi i udhëtimit lidhet me përmbushjen e detyrës; Punonjësit e përfshirë në transportin e produkteve dhe pajisjeve mjekësore, pajisjeve personale mbrojtëse duke përfshirë edhe instalimin dhe mirëmbajtjen e pajisjve; Personeli i transportit i angazhuar në sektorin e transportit, transportit ndërkombëtar të udhëtarëve, ekuipazhi i avionëve të transportit të mallrave, ngarkesave dhe pasagjerëve si dhe ekuipazhi i anijeve dhe personat e angazhuar me mirëmbajtjen e anijeve; Zyrtarët e huaj (Krerët e shteteve, Ministrat, anëtarët e Qeverive etj. Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt 13.10.2023 4 ditë më parë — [[SPORTI-](((] Shqipëria Polonia transmetim i drejtpërdrejtë 10 sht 2023 — Shqipëria U21 Bullgaria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 20 ^ ... Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 4 ditë më parë — 9 sht 2023 — Finland is deemed to have finished in drejtpërdrejtë 2022Kërkimi për faqe Polonia U21 Shqipëria U21 transmetim i ... Bullgaria ka vendosur ndalimin përkohshëm të hyrjes nga 29 janar – 30 prill të të gjithë shtetasveE premte, 29 Janar 2021 - 14:20 Ambasada shqiptare në Sofje, informon të gjithë qytetarët shqiptarë se autoritetet bullgare kanë vendosur ndalimin e përkohshëm të hyrjes në Bullgari për periudhën 29 janar – 30 prill 2021 të të gjithë shtetasve, pavarësisht nga shtetësia e tyre në të gjitha pikat e kalimit kufitar të transportit tokësor, ajror, detar dhe hekurudhor. Hyrja në Bullgari e qytetarëve do të jetë e mundur me paraqitjen e përgjigjes negative të testit PCR të 72 orëve të fundit. Andorra Kosova drejtpërdrejt 12.10.2023 4 ditë më parë — ((futbolli (Transmeto=) Kosova Zvicra drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 Polonia U21 Kosova Shqipëria U21 zyrtarizon miqësoren me Bullgarinë në Elbasan ArenaPërveç sfidave zyrtare të Kombëtares A ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe dhe miqësoreve të U-19, U-17 dhe U-15, në muajin qershor do të ketë edhe një ndeshje miqësore për Kombëtaren U-21. Departamenti i Komunikimit në Federatën e Futbollit bën me dije se është konfirmuar tashmë miqësorja Shqipëri U-21 – Bullgari U-21, që do të luhet më 20 qershor në stadiumin ‘Elbasan Arena’ në Elbasan duke nisur nga ora 18:30. Një miqësore shumë e vlefshme për ekipin e Shpresave, që drejtohet nga trajneri shqiptar Alban Bushi. Në grumbullimin e këtij muaji dhe me miqësoren ndaj Bullgarisë, tekniku kuqezi dhe stafi i ekipit ‘Shpresa’ kanë mundësinë të shohin në aksion grupin që kanë në dispozicion, por edhe lojtarë të rinj që vijnë nga ekipet e tjera të moshave e që mund të jenë pjesë e Kombëtares U-21 në fushatën eliminatore të Europianit 2025 që nis në muajin shtator. [[SPORTI-](((] Shqipëria Polonia transmetim i drejtpërdrejtë 10 sht 2023 — Shqipëria U21 Bullgaria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 20 [HD LIVE#] Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 shtat 30 korr ... (tv drejtpërdrejt#) Shqipëria U21 Bullgaria U21 transmetim i 19 qer 2023 — (tv drejtpërdrejt#) Shqipëria U21 Bullgaria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 20/06/2023 Programi ditor - E martë 6 qershor. Shqipëria Bullgaria drejtpërdrejt falas 17 tetor 2023 4 ditë 54 minuta më parë — Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 3 ditë më parë — Kosova Zvicra drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 (TRANSMETIM TELEVIZIV! ) Shqipëria ... Shqipëria Bullgaria drejtpërdrejt live 17 tetor 2023 - Activist HQ 54 minuta më parë — (TRANSMETIM-) Shqipëria U21 Rumania U21 shiko live 12 sht 2023 — 20 December 2015. (live sport###) Rumania Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2. Letra e Ministrisë përkatës u paraqitet autoriteteve të kontrollit kufitar; Punëtorët sezonalë të bujqësisë dhe turizmit; Punonjësit e pikave kufitare; Personat, që udhëtojnë për pjesëmarrje në provime, kur nuk ofrohet mundësia e provimit në distancë ose elektronikisht; Organizatorët dhe pjesëmarrësit në garat ndërkombëtare sportive për kohën e zhvillimit të aktivitetit, atletë nga jashtë, që vijnë për testim, për pjesëmarrje në trajnime stërvitore, familjarët e sportistëve dhe trajnerëve të huaj, mbajtësit e vizës “D”. Këta subjekte duhet të kenë një letër nga Ministria e Rinisë dhe Sporteve, ku përcaktohen emrat e personave dhe adresa e vendqëndrimit në Bullgari. Letra u dorëzohet autoriteteve të kontrolli kufitar; Personat, që janë në procedurë për marrjen e dekretit të shtetësisë bullgare, kur janë të pajisur me letrën e Ministrisë së Drejtësisë; Organizatorët dhe pjesëmarrësit e aktivitetve kulturore për kohën e zhvillimit të aktivitetit, të pajisur me një letër nga Ministria e Kulturës, ku përcaktohen emri i personave dhe adresa e vendqëndrimit në Bullgari. Andorra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 12.10.2023 Shiko Tv 4 ditë më parë — Bullgaria, Kosova, Estonia Grupi E:[[TV#]**] Kosova Rumania (SHIKONI DREJTPËRDREJT**) Kosova U21 Gjermania (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË ... Shqipëria U21 Mali i Zi U21 drejtpërdrejt falas 17.10.2023 31 minuta më parë — [[TV@]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt 12/09/2023 1 12 sht 2023 — (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË==) Kosova Rumania. ((Shiko Tv**))[[ ... Qytetarët bullgarë, familjarët e tyre dhe ata, që kanë lejeqëndrimi bullgare mund të hyjnë edhe pa përgjigjen negative të testit PCR, por do t’i nënshtrohen karantinës së detyrueshme 10 ditore, transmeton albinfo. ch. Qytetarët shqiptarë mund të hyjnë në Bullgari duke paraqitur përgjigjen negative të një testi PCR të kryer 72 orët e fundit. Bulgaria U21 vs. Kosovo U21 (Oct 17, 2023) Live Score - ESPNGame InformationOvcha Kupel Stadium11:30 AM, October 17, 2023Sofia, Bulgaria Data is currently unavailable. UEFA European Under-21 Championship Qualifying StandingsTeamGPWDLGDPGermany U212200+46Poland U212200+46Bulgaria U21311104Kosovo U213102-43Estonia U213012-31Israel U211001-10UEFA European Under-21 Championship Qualifying NewsLIVE Transfer Talk: Barcelona, Bayern battle for WirtzBarcelona and Bayern Munich are interested in signing Bayer Leverkusen star Florian Wirtz. Transfer Talk has the latest. Finis Vitae (End of Life) Discussion page 7 sht 2023 — (FUTBOLLI@@@) Kosova U19 Qiproja U19 transmetim i[TV<] Izraeli Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 25 marIzraeli Sot – Voice of IsraelSpain ... Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 te 4 ditë më parë — (TRANSMETIM TELEVIZIV@@@) Polonia U21 Kosova 8 sht 2023 — (tv drejtpërdrejt#) Shqipëria U21 Bullgaria U21 transmetim i 19 qer FINLANDA Spanja ...


グループについて

メタバースを利用したビジネス環境整備に関して、実験やコラボレーションを通じてプロジェクトとして推進していきます。

メンバー

bottom of page