top of page

Working in the Metaverse

公開·78 メンバー

Turqia U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt 17 tetor 2023


3 ditë më parë — 1 tet 2023 — Për Kombëtaret U19 dhe U17 janë në program nga dy ndeshje miqësore. Shqipëria U19 do të përballet me Turqinë më 14 dhe 17 tetor ...


Janku, R. Rragami, Jashari, M. Gjika, Bizi, Shaqiri, T. Vaso, Bajko, S. Gjika, P. Pano. Në orën 15:30 të 18 shtatorit 1968, rreth 30. 000 shikues, siç u njoftua se ishin, Partizani nis dhe interpreton mrekullinë e tij. Ngjyrat e kuqe të fanellave të Torinos, e detyrojnë skuadrën me emrin luftarak Partizani, që të zbresë në fushë me kostumin e bardhë – në të vërtetë ai ishte kostumi rezervë i Kombëtares së Shqipërisë, çka vërtetohet edhe nga stema e Republikës e mbajtur jashtë çdo protokolli mbi fanellë! Edhe ky fakt “i rastësishëm” disi “nacional-komunist”, të duket se hynte në gjeopolitikën e futbollit shqiptar 1968. Partizani i Shqipërisë ka zhvilluar ndeshjen e madhe me plot gjuajtje e raste që do të çonin te goli historik i Pëllumb Shaqirit në minutën e 46-të. Fituesja e Kupës së Shqipërisë pikërisht në pjesën e dytë ka treguar pjekurinë taktike të një skuadre europiane. Shqipëria U19 barazon me Turqinë në miqësore Shqipëria U19 ka arritur të barazojë 1-1 në ndeshjen e parë miqësore me Turqinë(ndeshja e dytë do të luhet të martën më 17 tetor po në Turqi). Në stadiumin “ ... Sulmuesit në veri të Kosovës, “të strukturuar dhe 25 sht 2023 — drejtpërdrejt kah presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Miqësoret ndaj Turqisë, Shqipëria U-19 nis të hënën grumbullimin, Bulku fton 23 ... Greqia e gatshme për të zgjidhur çështjen e kufijve detarë Turqia pretendon pjesën më të madhe të zonës ekonomike të Qipros , ku janë zbuluar disa depozita të konsiderueshme të gazit natyror në det. Një migrant pret ... Dhe Partizani – FC Köln 0-0 para 25. 000 shikuesve të shtrënguar në tribunat e gurta të stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Është një 0-0 përtej historisë. Është absolutisht një nga ndeshjet më të mëdha të historisë së futbollit shqiptar, një 0- 0 të cilin për 90 minuta të tëra Partizani e kërkoi ta shndërronte të paktën në 1-0 për të. Lin Shllaku ndoshta qe lojtari më i mirë dhe këtë nuk e them thjesht për episodin e paprecedent të fundit të ndeshjes kur kapiteni Schaffer, i ndalur në mesin e fushës, e kërkoi me sy ku ishte dhe nxitoi të shkonte t’i shtrëngonte dorën. Të tilla ishin përmasat e vlerave të kësaj ndeshjeje madhështore, perla nr. Shqipëria U19 barazon 1-1 në miqësoren ndaj Turqisë. Në 2 ditë më parë — Shqipëria U-19 barazoi ndeshjen e parë miqësore ndaj moshatarëve të saj nga Turqia me shifrat 1-1. Ndeshja u zhvillua në Turqi në stadiumin ... Partizani përforcohet ndërkaq edhe me Teodor Vason e Skënderbeut dhe në fushën e blertë derdhet një 11-sh thuajse i pagabueshëm, në harmoni të plotë, ku gjejmë plot 8 futbollistë kombëtaras: M. Janku, M. Gjika, T. Vaso, R. Ragami, L. Shllaku, Bizi, Pano, Jashari. Ky ishte 11-shi i trajnerit Refik Resmja, i cili mbasi kishte lënë mbrapa karrierën e tij të bujshme si futbollist, regjistronte në historinë e tij këtë kujtim madhështor të futbollit si trajner me këtë fitore përtej historisë kundër mbajtëses së Kupës së Italisë – kampione e freskët e Europës! Humbja 1-3 e Partizanit në ndeshjen kthimit në Torino, tash me bashkëtrajner Loro Boriçin, më 2 tetor 1968, ka pasur dramaticitetin e saj dhe Partizani e ka lënë “Stadio Comunale” të Torinos me kryet lart. Tek është ndërkaq dhe skeda jonë historike nr. 5 e kësaj historie të paarritshme: TIRANË, 18. Ishin Mikel Janku, Fatmir Frashëri, Skënder Halili, Gëzim Kasmi, Ali Mema, Nuri Bylyku, Niko Xhaçka, Pavllo Bukoviku, Luigj Bytyçi, Skender Hyka, Bahri Ishka, kur dihet se portieri Janku ishte i marrë nga Partizani vetëm për këtë pjesëmarrje! Është kjo arritje e madhe, nr. 4 jona: TIRANË, 06. 1965. 17 NËNTORI – KILMARNOCK 0-0 17 NËNTORI: M. Janku, Frashëri, Halili, Kasmi, A. Mema, Bylyku, Xhaçka, Bukoviku, Bytyçi, Hyka, Ishka. TRAJNER: Myslym Alla. Sporti im – Gjithçka rreth sportit % Shqipëria U19 grumbullohet të dielën për miqësoren Italisë, lista. By Sporti Armando Sadiku transferohet në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare teksa ...


グループについて

メタバースを利用したビジネス環境整備に関して、実験やコラボレーションを通じてプロジェクトとして推進していきます。

メンバー

bottom of page