top of page

Working in the Metaverse

公開·71 メンバー

Shqipëria U21 Mali i Zi U21 drejtpërdrejt falas 17.10.2023


11 sht 2023 — [LIVE SPORT###]^]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 12 shtator 2023 20 nën 2022 — 2004–2007[edit] In the qualifiers of the 2004 ...


[[TV@]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt 12/09/2023 1 12 sht 2023 — (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË==) Kosova Rumania. ((Shiko Tv**))[[transmetim i drejtpërdrejtë*]] Kosova Rumania drejtpërdrejt falas 16 qershor ... (((SOT***))) Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt live 12 Territoret në dispozicion: Bosnja dhe Hercegovina, Gjeorgjia, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Serbia. [Shikoni>>>] Shqipëria Armenia drejtpërdrejt falas 19 ... Albania U21 live scores, results, fixtures, Albania U21 vs Montenegro U21 live score | Soccer, EuropeHELP: You are on Albania U21 live scores page in Soccer/Europe section. Flashscore. co. za offers Albania U21 livescore, final and partial results, standings and match details (goal scorers, red cards, odds comparison, …). Besides Albania U21 scores you can follow 1000+ soccer competitions from 90+ countries around the world on Flashscore. LiveScore | Live Football Scores, Fixtures & ResultsThe number one destination for real time scores for Football, Cricket, Tennis, Basketball, Hockey and more. LiveScore. com is the go-to destination for latest football scores and news from around the world. Up to date tables, fixtures and scores from all the major leagues and competitions throughout the world live as they happen including the Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1 and Europe’s biggest competitions such as the Champions League and Europa League. That’s not all because domestic cup competitions including the world famous FA Cup and international tournaments such as the World Cup, Euros, AFCON, Copa America and Nations League are also at your fingertips. With match info and line-ups thrown into the mix, you need not look anywhere else for football statistics. [[[Falas***]]+++] Turqia U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt 17 1 orë më parë — Mali i Zi, Zyra e kryeministrit është hequr dhe kompetencat e Shqipëria U21 do të luajë dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e ... Tv Klan - Shqipëri-Poloni, thuajse 22 mijë tifozë të - YouTube 4:52... drejtpërdrejt nga stadiumi për edicionin e lajmeve në Tv Klan. Si paraqitet atmsofera në kampin kuq e zi dhe të gjithë po presin besoj atë ...YouTube · RTV KLAN · 1 muaj me pare 0 Serbë 178, 110 28. 7 Boshnjakë 53, 605 8. 6 Shqiptarë 30, 439 4. 9 Myslimanë sipas kombësisë 20, 537 3. 3 Kroatë 6, 021 0. 97 Romë 5, 251 0. 8 Serbo-malazezë 2, 103 0. 34 Egjiptianë 2, 054 0. 33 Malazezo-serbë 1, 833 0. 30 Jugosllavë 1, 154 0. 19 Rusë 946 0. 15 Maqedonët 900 Bosnjanas 427 0. 07 Sllovenë 354 0. 06 Hungarezë 337 0. 05 Myslimano-malazezë 257 0. 04 Goranë 197 0. 03 Myslimano-boshnjakë 183 Boshnjako-myslimanë 181 Malazezo-myslimanë 175 Italianë 135 0. 02 Gjermanë 131 Turq 104 klasifikim rajonal 1. 202 të padeklaruar 30. Golat per Kombetaren tone jane shenuar nga Vitore Govori, Suada Jashari, Arbnora Robeli dhe Marsela Djeksina. Per skuadren Perfaqesuese te Malit te Zi kane shenuar Maria Vukcevic dhe Ilda Mujovic. Kjo eshte fitorja e trete radhazi e ekipit kuqezi te trajnerit Rraklli. Dy takimet e tjera vajzat tona i kane fituar perballe skuadres se Maqedonise ne Oher e Pogradec. Ndeshja miqesore e kthimit Shqiperi – Mali i Zi per femra do te zhvillohet diten e premte me 18. ±%1900 311. 564— 1909 317. 856+2. 0%1921 311. 341−2. 0%1931 360. 044+15. 6%1948 377. 189+4. 8%1953 419. 873+11. 3%1961 471. 894+12. 4%1971 529. 604+12. 2%1981 584. 310+10. 3%1991 615. 035+5. 3%2003 620. 145+0. 8%2011 625. 266+0. 8% Struktura etnike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Struktura etnike e vendbanimeve të Mali të Zi, 2011 Struktura etnike e komunave të Mali të Zi, 2011 Sipas censusit të vitit 2003, Mali i Zi kishte 620, 145 banorë. Nëse do të përdorej metodologjia e përdorur deri në vitin 1991, Mali i Zi sipas censusit të vitit 2003 do të kishte 673, 094 banorë. Rezultatet e censusit të vitit 2011 treguan se Mali i Zi ka 620, 029 banorë. Gjuha malazeze është gjuhë amtare e shumicës së popullsisë nën 18 vjeç, ndonëse me një diferencë shumë të ngushtë – 39. 2% krahasuar me 37. 5% të qytetarëve me gjuhë amtare serbishten. [11] Në vitin 2013, Amëza malazeze (Matica crnogorska) shpalli rezultatet e hulumtimit të opinionit publik në lidhje me qëndrimet e identitetit të qytetarëve të Malit të Zi, duke treguar se shumica e popullatës pretendon gjuhën malazeze si gjuhën e tyre amtare. [12] Kushtetutat e mëparshme miratuan serbokroatishten si gjuhë zyrtare në Republikën Socialiste të Malit të Zi dhe standardin ijekav të gjuhës serbe gjatë periudhës 1992–2006. (SOT) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 4 ditë më parë — (SOT) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 13 sht 2023 — (live sport###) Rumania Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 1 ... Në kuadër të Malit te Zi hyri një pjesë e Sanxhakut të Pazarit të Ri, një pjesë e Rrafshit të Dukagjinit, Polimjes, si dhe një pjesë në juglindje të Podgoricës. Qytetet të cilat hynë nën Malin e Zi ishin: Plevël, Bellopojë, Beranë, Mojkoci, Koloshini, Pejë, Gjakovë. Nga viti 1918 Mali i Zi humbi statusin e shtetit dhe hyri në përbërjen e Mbretërise Serbo-Kroato-Sllovene. Më vonë ky shtet do të quhet Mbretëria e Jugosllavisë. Mbas Luftës së 2-të Botërore u formua RFD e Jugosllavisë (07. 03. 1945), në të cilën Mali i Zi ishte njëra nga gjashtë Republikat Federative. Atëherë territorit të Malit të Zi iu bashkangjit Gryka e Kotorrit. Kufijtë e sotshem të Malit të Zi janë konstatuar me 1945 në kuadër të RFD Jugosllavisë. Lulëzimin më të rëndësishëm territorial, shoqëror e kulturor, Mali i Zi përjetoi në kohën e pushtetit të familjes Petroviq-Njegosh. Mali i Zi mbas shpartallimit të RFS Jugosllavisë më 1992 mbeti në kuadër të RF Jugosllave, deri në vitin 2003 e pastaj së bashku me Serbinë krijoi bashkësinë Serbia dhe Mali i Zi, e cila egzistoi deri në vitin 2006. (((online<))) Mali i Zi U21 Shqipëria U21 transmetim i 20 nën 2022 — Albania U21 live scores, results, fixtures, Montenegro U21 v Albania U21 liveWatch Live Sport All you need is a funded account or to have ... [[[LIVE SPORT###]^]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt 11 sht 2023 — [LIVE SPORT###]^]] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 12 shtator 2023 20 nën 2022 — 2004–2007[edit] In the qualifiers of the 2004 ... Mali i Zi është shtet multietnik, në të cilin asnjë grup etnik nuk formon një shumicë. [7][8] Grupet më të rëndësishme etnike janë malazezët dhe serbët, grupet tjera përfshijnë boshnjakët, shqiptarët dhe kroatët. Numri i "malazezëve" dhe "serbëve" luhatet gjerësisht nga censusi në census për shkak të ndryshimeve në mënyrën se si njerëzit e perceptojnë, përjetojnë ose zgjedhin të shprehin identitetin e tyre dhe përkatësinë etnike. [9] Struktura etnike sipas censusit të vitit 2011:[10] Numri% Gjithësej 620, 029 100 Malazezë 278, 865 45. [TRANSMETO-] Polonia U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 2 27 mar 2023 — [TRANSMETO-] Polonia U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 27 mars 2023 Birra apo drekë në Tiranë [[[TRANSMETIM##]'''']] Mali i Zi U21 ... [[Live Sport!!]] Finlanda U21 Shqipëria U21 shiko live 13 te [TRANSMETIM<<] Armenia U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 11 Zvicra, Rumania, Finlanda, Mali i Zi dhe Armenia janë kundërshtarët e kuqezinjve të vegjël. 170 4. 87 të tjerë 3. 358 0. 54 Gjuhët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Struktura gjuhësore e vendbanimeve të Malit të Zi, 2011 Gjuha zyrtare e Malt të Zi është gjuha malazeze. Gjithashtu, në përdorim zyrtarë janë gjuha serbe, boshnjake, shqipe dhe kroate. Të gjitha këto gjuhë, përveç shqipes, janë të kuptueshme reciprokisht. Sipas censusit të vitit 2011, shumica e qytetarëve deklaruan gjuhën serbe si gjuhë amtare. Turqia U19 Shqipëria U19 shiko live 17.10.2023 1 orë më parë — Mali i Zi, Letonia Turqia U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt falas 14.10.2023 21 orë më parë — [TV] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt Mali i Zi U21 Archives Të gjitha nga Mali i Zi U21 · Shqipëria U21 shpall listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit · Shqiperia U-21 fiton dhe bind përballë moshatarëve ... Andorra Kosova shiko live 12/10/2023 Football live scores. A ... drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 2 ditë më parë — Kosova Zvicra shiko 16 [[[TV@]]>>>] Kosova U21 Gjermania U21 shiko live 12 shtator 11 sht 2023 — On ... Shqipëria u21 si lidere e grupit 'rrëzohet' nga FinlandaKaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës. Kaloni në light mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë ditës. Login Kaloni në dark mode që është më i përshtatshëm për sytë gjatë natës. Shqipëria u21 ka pësuar humbjen e parë pas dy fitoreve rresht. Shpresat e Shqipërisë janë mposhtur nga Finlanda në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2025” me rezultatin e thellë 4:1. Finlanda kaloi në epërsi në fillim të ndeshjes me Otso Liimatta në minutën e katërt. I njëjti futbollist, e dyfishoi epërsinë dy minuta më vonë. Ndërsa, Liitmatta “hat-trickun” e tij e kompletoi me golin e realizuar në minutën e 48-të. Golin e nderit për Shqipërinë e shënoi mesfushori Adrion Pajaziti në minutën e 80-të. Rezultatin përfundimtar të takimit e vulosi, Miska Ylitolva në minutat shtesë. Përkundër humbjes, Shqipëria mbetet e para në grup me gjashtë pikë, tre më shumë se Finlanda. [[HD LIVE-]] Kosova Zvicra shiko live 09/09/2023 8 sht 2023 — In which they(tv drejtpërdrejt#) Shqipëria U21 Bullgaria U21 [[[TRANSMETIM##]'''']] Mali i Zi U21 Shqipëria U21 2022 20 nën 2022 ...


グループについて

メタバースを利用したビジネス環境整備に関して、実験やコラボレーションを通じてプロジェクトとして推進していきます。

メンバー

bottom of page