top of page

Working in the Metaverse

公開·67 メンバー

Shqipëria Bullgaria transmetim i drejtpërdrejtë 2022 17/10/2023 Transmetim


1 ditë më parë — Në fakt, UEFA e deleguar për këtë miqësore Mervan Bejtullahun si gjyqtar kryesor, derisa atij do t'i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa ...


RPNA Community Benefits Coalition 12 sht 2023 — (Shqipëria) - Futboll Live Sports Bullgaria,. Goga (Transmetim i drejtpërdrejtë) Armenia U21 Shqipëria U21 2022 (Transmetim i drejtpërdrejtë) ... [SPORTI>] Republika Çeke Shqipëria drejtpërdrejt live 7 shta Sonte nata e parë e Eurovizion 2023, kur do të konkurrojë Shqipëria? Eurovision 2023 fillon sonte, më 9 maj, në M&S Bank Arena të Liverpool-it. Bullgari, UEFA delegon gjyqtarët kosovarë për ta drejtuar 1 ditë më parë — Në fakt, UEFA e deleguar për këtë miqësore Mervan Bejtullahun si gjyqtar kryesor, derisa atij do t'i asistojnë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa ... [60] Çmimet ndahen në tre kategori: Çmimi Artistik, Çmimi i Kompozitorëve dhe Çmimi i Shtypit. [61] Fituesit u zbuluan pak para finales së Eurovizionit më 14 maj. [62] OGAE[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] OGAE, një organizatë e mbi dyzet klubeve të tifozëve të Eurovision Song Contest në të gjithë Evropën dhe më gjerë, kryen një sondazh vjetor votimi të mbajtur për herë të parë në 2002 si Çmimi i fansave Marcel Bezençon. Pasi u hodhën të gjitha votat, hyrja e renditur më e lartë në sondazhin e 2022 ishte " Hold Me Closer " e Suedisë e performuar nga Cornelia Jakobs; pesë rezultatet kryesore janë paraqitur më poshtë. Shorti përcaktoi gjithashtu se në cilën gjysmëfinale secila nga pesë kualifikueset automatike – Vendet e " Pesëshes së Madhe " Franca, Gjermania, Italia, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar – do të transmetonte dhe do të votonte. Ceremonia u drejtua nga Carolina Di Domenico dhe Mario Acampa, me Acampa që zëvendësoi Gabriele Corsi i cili rezultoi pozitiv me COVID-19. [37] Ai përfshinte kalimin e shenjave të qytetit pritës nga Ahmed Aboutaleb, kryebashkiaku i qytetit pritës të mëparshëm Roterdam, te Stefano Lo Russo, kryetari i bashkisë së Torinos. Vendet pjesëmarrëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Me të kuqe: Shtetet pjesëmarrëse në gjysëmfinalen e parëMe blu të lehtë: Shtetet vetëm-votuese në gjysëmfinalen e parë Me blu: Shtetet pjesëmarrëse në gjysëmfinalen e dytëMe blu të lehtë: Shtetet vetëm-votuese në gjysëmfinale e dytë EBU fillimisht njoftoi më 20 tetor 2021 se 41 vende do të merrnin pjesë në konkursin e 2022. [TRANSMETIM@] Shqipëria U21 Rumania U21 transmetim i [online] Shqipëria Polonia transmetim i drejtpërdrejtë 2022 2 ditë më parë — Transmetimin Bullgaria, Greqia etj. Shqipëria U-21 'peshkon' Zvicrën dhe ... PLANI KOMBËTAR PËR INTEGRIMIN EVROPIAN 2022 – 2024 Integrimi Evropian është objektivi gjeostrategjik dhe politik i Shqipërisë, që qëndron në thelb të politikës së brendshme dhe të jashtme të saj. (((SHIKONI DREJTPËRDREJT))) Rumania Kosova 12 sht 2023 — ((HD live##)) Kosova Rumania transmetim i drejtpërdrejtë 16 qer 2023 2022 16.06.2023 ((SHIKONI DREJTPËRDREJT>>>)) Kastrioti_Kruje Bylis Ballsh. Vendndodhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] PalaOlimpico, Torino – vendi pritës i konkursit 2022. Konkursi i vitit 2022 u zhvillua në Torino të Italisë, pas fitores së vendit në edicionin 2021 me këngën " Zitti e buoni ", realizuar nga Måneskin. Ishte hera e tretë që Italia priste konkursin, pasi e kishte bërë këtë më parë për garat e 1965 dhe 1991, të mbajtura përkatësisht në Napoli dhe Romë. Vendi i përzgjedhur ishte PalaOlimpico me 13, 300 vende. Vendi u kthye në kapacitetin e tij të plotë për konkursin, pasi edicioni i mëparshëm në Roterdam pa një audiencë të kufizuar prej 3, 500 personash si një masë paraprake kundër pandemisë COVID-19. [3] Sidoqoftë, të pranishëmve iu kërkua të mbante maska gjatë gjithë kohës brenda vendit të ngjarjes, ndryshe nga Roterdami ku mbajtja e maskave nuk zbatohej sa herë që të pranishmit ishte ulur. [43] Përveç kësaj, Ihan Haydar, i cili më parë kishte përfaqësuar Danimarkën në 2012 si anëtar i grupit rezervë të Soluna Samay, u kthye si anëtar i Reddi. [44] Gjysmëfinalja 1[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Gjysmëfinalja e parë u zhvillua më 10 maj 2022 në orën 21:00 ( CEST). [45] Në gjysmëfinalen e parë morën pjesë 17 shtete. Këto vende plus Francën dhe Italinë votuan në këtë gjysmëfinale. [46] Rusia ishte caktuar ti përkiste kësaj gjysëmfinale. Vendet e theksuara u kualifikuan në finale. [47] Të kualifikuarit Gjysmëfinalja 2[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Gjysmëfinalja e dytë u zhvillua më 12 maj 2022 në orën 21:00 (CEST). [45] Tetëmbëdhjetë vende morën pjesë në gjysmëfinalen e dytë. ^ Despite finishing with the same number of points as Finland, Romania is deemed to have finished in twenty-first place in the jury vote due to receiving a greater individual score from one country, as both countries received points from the same number of national juries. ^ Despite finishing with the same number of points as the Czech Republic, Belgium is deemed to have finished in twenty-first place in the televoting due to receiving points from a greater number of countries. ^ Narmin Salmanova was supposed to announce the jury points from Azerbaijan, but due to alleged technical difficulties, the contest's executive supervisor Martin Österdahl announced them instead. (tv<<<<) Andorra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 12 tetor 6 ditë më parë — (SHIKONI DREJTPËRDREJT>) Kosova Lihtenshtajni 2022 15 korr 2023 — Shqipëria, Andorra, Armenia, Austria, Azerbajxhani, Belgjika, ... (SOT***) Partizani Astana transmetim i drejtpërdrejtë 2022 3 10 gush 2023 — [[tv drejtpërdrejt*]] Valmieras Partizani shiko live 10 gushSeraing - Standard Liege II Arda Kardzhali - PFC Lokomotiv Sofia Bulgaria, A PFG ...


グループについて

メタバースを利用したビジネス環境整備に関して、実験やコラボレーションを通じてプロジェクトとして推進していきます。

メンバー

bottom of page